Тежок инцидент во Абу Даби: Хулкенберг се преврте со болидот (ВИДЕО)

На стартот на последната трка во сезоната во Абу Даби се случи инцидент во кој учествуваа Роман Грожан и Нико Хулкенберг.

Возачот на Рено успеа да го „затвори“ Грожан во десниот свиок, а тоа предизвика контакт по што болидот на Хулкенберг се преврте и заврши надвор од патеката.