Страшно мангупски гол на Митровиќ: Реализираше со петица - лежеечки (ВИДЕО)

Репрезентативец на Србија, Александар Митровиќ вечерва на дуелот против Романија во Лигата на нации постигна ретко виден погодок. Не беше толку аткрактивен, колку што беше необичен, но мора да му се честита за снаодливоста во шеснаесетникот на противникот.