Стерлинг доби конкуренција: Фудбалер на Глазгов направи колосална утка! (ВИДЕО)

Напаѓачот на Глазгов ренџерс, Моралес, направи невидена утка на натпреварот против Еар Јунајтед, во шкотскиот куп. Неговиот тим победи со 6-1, но она што тој го промаши не се мери со зборови. Вистинска конкуренција на Рахим Стерлинг од пред некоја недела, кој исто така промаши празен гол од 3-4 метри.