Старт за во затвор: Алба се спаси од потешка повреда (ВИДЕО)

Екипата на Малага уште во првото полувреме остана со играч помалку откако Самуел Гарсија стартуваше неверојатно остро врз Жорди Алба. Во 30-тата минута заслужено заработи директен црвена картон, а бекот на Барселно треба да е среќен што избегна потешка повреда.