Спектакуларна кореографија на Турците пред дуелот со Русија (ВИДЕО)

Турција ја пречека Русија во Трабзон во рамки на првиот натпревар од Лигата на нации. Домаќините сакаа да се докажат, па организираа спектакуларна навивачка кореографија пред почетокот на натпреварот.