Шмекерски гол со петица на Оливие Жиру (ВИДЕО)

Голгетерот на Челси, Оливие Жиру постигна еден од најубавите голови вечерва во Лигата на Европа. Тој зголеми на 2-0 за „сините“ на гостувањето кај Малме со „шмекерски“ гол со петица.