Шмајхел му „асистираше“ за хет-трик на Агуеро! (ВИДЕО)

Манчестер сити во рамките на 27. коло во Премиерлигата против Лестер победи со 5-1, а еден интересен момент имаше кога голманот на гостите, Каспер Шмајхел направи неверојатна грешка и буквално му асистираше на Серхио Агуеро, кој во тој момент успеа да постигне хет-трик.