Роналдо веќе почна да ги тренира фудбал и најмалите членови на семејството (ВИДЕО)

Кристијано Џуниор веќе тренира фудбал со години и дефинитивно го наследил талентот на својот татко, но фудбалерот на Јувентус веќе почнува да работи и со Матео, едно од близначињата, кои за неколку месеци ќе наполнат две годинки.

Роналдо има уште едно дете, прво со својата девојка Георгина Родригез, кое исто така се роди во 2017 година. Останатите три деца на фудбалерот се од сурогат мајка.