Роналдо со шутот ги руши и законите на физиката! (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо на еден тренинг на Јувентус изведе шут што ретко се гледа. Многумина ќе се потсетат на слободниот удар на Роберто Карлос против Франција, кога неговиот шут буквално ги сруши сите закони на физиката, а нешто слично изведе и Португалецот.