Продолжува шоуто на „Олд Трафорд“: Рашфорд - Ливерпул 2-0! (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед отвори фуриозно против Ливерпул и по неполни 25 минути води со 2-0. Главен виновник - Маркус Рашфорд. Во рок од 10 минути постигна два гола, кои, интересно, имаа идентичен зачеток. И двата почнаа со дегажман на Де Хеа, примена топка на Лукаку, а потоа реализација на 20-годишниот напаѓач