Поранешниот кошаркар на Кожув пак покажа зошто е најдобар баскетчија во светот! (ВИДЕО)

Некогашниот кошаркар на македонскиот прволигаш Кожув, Душан Домовиќ-Булут (Србија), со години важи за еден од најдобрите светски играчи во 3Х3 (баскет), што кој знае по кој пат го потврди и на турнирот кој деновиве се игра во Прага и тоа со асистенција од која застанува здивот.