Одбраната на Донарума која го „отпиша“ Наполи од битката за Скудетото (ВИДЕО)

Наполи дојде по победа на „Сан Сиро“, но на крајот замина само со еден бод, а за сето тоа најголема заслуга има феноменалниот голман на Милан, Џанлуиџи Донарума, кој со прекрасна интервенција во последните моменти од средбата ги спречи гостите да стигнат до целиот плен.