Од лудило во лудило во Англија: Базел води против Манчестер сити! (ВИДЕО)

Само неколку минути откако Јувентус направи шокантен пресврт во Лондон, чудни вести стигнаа и од Манчестер. Базел постигна гол за 2-1, преку Ланг, во 71. минута, меѓутоа за разлика од Тотнем, „граѓаните“ имаат 4-0 од гостувањето.