Нова „бомба“ на Сусо: Шпанецот игра во фантастична форма (ВИДЕО)

Сусо дефинитивно е најдобриот играч на Милан, а како тргна сезонава најавува дека може да биде и меѓу најдобрите во Серија А. Откако минатото коло против Сампдорија постигна прекрасен гол од далечина истото го повтори и вечерва против Џенова за водство од 1-0.