Ни Нејмар ни Мбапе: ПСЖ води против Ливерпул со гол на Бернат (ВИДЕО)

ПСЖ по 13 минути игра на дербито во Лигата на шампиони вечерва поведе против Ливерпул. Стрелец на голот беше левиот бек Хуан Бернат по лошата интервенција во одбраната на „црвените“ на Вирџил ван Дајк.