Неверојатен гол во Словенија - потег кој го крена цел стадион на нозе! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Мура вечерва го декласираа Домжале со 5-1, но сите ќе го паметат овој меч по петтиот гол за домашниот тим кој падна во 77-та минута. Мрежата на гостите ја затресе Нино Коутер, кој успеа да ги крене сите на нозе со овој потег...