Најглупавиот автогол во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

Не е познато на кој меч и каде се случило ова, ама дефинитивно е најглупавиот автогол во историјата на фудбалот. Голманот одбрани пенал, ама соиграчот му рипна во прегратки и му ја турна топката од раце во голот.