Мората не е нормален што сè може да промаши (ВИДЕО)

Шпанецот Алваро Мората беше херој на Челси во триумфот во ФА-Купот против Нотингем форест со 2-0, постигнувајќи два гола, ама залудни беа тие погодоци, кога Шпанецот повторно е во фокусот со една своја – утка. Овојпат успеа да го префрли празниот гол од само еден метар, па англиската јавност не може да престане да му се смее и да му фаќа сеир.