Малку му требаше: Пјатек веќе ја отвори „сметката“ во дресот на Милан (ВИДЕО

Кжиштоф Пјонтек вечерва го има првиот старт во дресот на Милан на Куп натпреварот против Наполи и веднаш го постигна својот прв гол по трансферот вреден 35 милиони евра од Џенова.

Полјакот реализираше во 11-тата минута по одличната асистенција од Лаксалт. Пјатек играше 15 минути и на претходниот натпревар помеѓу Милан и Наполи во саботата во рамки на Серијас А, но вечерва стартуваше од првата минута и веднаш погоди. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🔴⚫️ GOOOOOOALLL PIATEK😍😍😍 Debut goal for Piatek!!! 11’ Milan 1:0 Napoli. #FORZAMILAN

A post shared by AcmilanEurope.com🔴⚫ (@acmilaneurope) on