Мајсторија на Иско од слободен удар против „својата“ Малага (ВИДЕО)

Иско реализираше за водство на Реал Мадрид од 0-1 на гостувањето кај Малага со прекрасен гол од слободен удар. Тој е поранешен фудбалер на тимот од „Ла Росаледа“, па мораше да бара прошка од навивачите, кои го поздравија со аплауз.