Кога веќе не судат „чекори“ во НБА - нека ги укинат! (ВИДЕО)

Џејмс Харден редовно прави чекори, а ретко кога судиите му судат, па утринава се појави уште една интересна ситуација, но овој пат на дуелот помеѓу Вашингтон и Детроит. 

Бредли Бил од Визардс направи очигледни чекори, кои би гу досудило и мало дете кое ги знае основните правила на кошарката, но не и овие судии во НБА-лигата. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The commentators reaction. 🤣🤣🤣

A post shared by House of Highlights (@houseofhighlights) on

По натпреварот и самиот Бредли Бил иронично на социјалните мрежи „тврди“ дека нема чекори.