Кари ги шпионираше Лејкерс, но ни тоа не му помогна (ВИДЕО)

Ражон Рондо го повика свјојот помлад колега Лонзо Бол да му даде неколку совети за време на дуелот помеѓу Голден Стејт и ЛА Лејкерс. Стеф Кари беше во близина па го прислушкуваше разговорот помеѓу двајцата плејмејкери. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Steph’s got me dying. 😂😂😂

A post shared by House of Highlights (@houseofhighlights) on

На кошаркарот на Вориорс не му помогна ниту шпионирањето, бидејќи неговиот тим загуби обедливо со 127-101.