Карачиќ доби нокаут со лакт: Судиите исклучија погрешен ракометар (ВИДЕО)

Игор Карачиќ доби страшен удар од Јосип Валчиќ со лак при еден напад на Вардар. Судиите заслужено покажаа црвен картон, но на погрешен ракометар. Тие го испратија Леон Шушња во соблекуваната наместо Јосип Валчиќ, кој го направи стартот.