Ибра со одличен потег го прати противникот „по бурек“ (ВИДЕО)

Лос Анџелес галакси одигра 1-1 на гостувањето кај Спортинг Канзас сити, а Златан Ибрахимовиќ имаше генијален потег со кој го испрати неговиот противник „по бурек“.