Грешка на Акинфеев, Манолас погоди за водство на Рома (ВИДЕО)

Рома стигна до водство уште во четвртата минута во дуелот против ЦСКА Москва, откако Костас Манолас постигна гол со глава по грешката на Игор Акинфеев.