Голманот на Фенербахче се посрамоти и си постигна смешен автогол (ВИДЕО)

Фенербаче губеше против Касимпаша и тоа откако голманот Харун Текин си постигна комичен автогол.

За негова среќа, Фенербахче направи пресврт и славеше со 3-1, а еден од головите беше дело на Елиф Елмас.