Голман сакаше да глуми стопер, па се посрамоти пред навивачите (ВИДЕО)

Голманот на Стразбур, Александре Укиџа, беше најголем трагичар на мечот во неделата против Рен, откако при водство на домашниот тим од 1-0, се обиде да ја расчисти опасноста, но на крајот му асистираше на противничкиот фудбалер за 2-0.