Гол за наградата „Пушкаш“ – мајсторија во Чемпионшип! (ВИДЕО)

Вулверхемптон го победи Дерби во Чемпионшиплигата, па така си обезбеди пласман во Премиерлигата, а дел од заслугата за тоа има поранешната ѕвезда на Порто, Рубен Невес.