Го имаме голот на сезоната во СЕХА-лигата (ВИДЕО)

На дуелот помеѓу Загреб и Стеауа е постигнат можеби најубавиот гол во СЕХА-лигата за оваа сезона иако натпреварувањето е на самиот почеток. 

Оваа мајсторија беше дело на Стеван Вујиќ од романскиот тим. 

Загреб ја победи Стеауа со 24-17.