Ѓоковиќ против Нишикори го направи најлошиот потег во кариерата (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ успешно ја почна авантурата во Мадрид, откако го победи Кеи Нишикори со 7-5 и 6-4, но никој не зборува за неговата добра игра, туку за големото промашување кое го направи. Сите на трибините очекуваа лесна завршница, но потоа „закова“ во мрежата.