Генијален гол со петица на Жињак: Мексиканскиот коментатор полуде! (ВИДЕО)

Андре Пјер Жињак веќе неколку сезони игра во мексиканскиот шампионат во редовите на Тигрес. Тој против Нексака постигна фантастичен гол со петица и буквално го полуде коментаторот на натреварот.