Џеси Лингард славеше на „Емирати“ во стилот на Мајкл Џексон (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед прикажа уште една импресивна партија совладувајќи го големиот ривал Арсенал на „Емирати“ со 3-1 во рамки на ФА Купот. Џеси Лингард беше стрелец на вториот гол за „ѓаволите“ и го прослави на специфичен начин имитирајќи го кралот на поп музиката Мајкл Џексон.