На навивач на Наполи му го расипаа роденденот со торта - Јувентус (ВИДЕО)

Еден мал навивач на Наполи покажа што значи верноста кон еден клуб, особено во Италија. За неговиот роденден му подготвиле торта насликана со фудбалери на Јувентус, а тој само погледна „криво“ наоколу и ја фрли тортата на земја.