Дангубиќ како Вестбрук: Ѕверско забивање на „звездашот“ против Милано (ВИДЕО)

Црвена Звезда го совлада тимот на Армани Милано со 100-89 во рамки на Евролигата, а потегот на вечерта го имаше Немања Дангубиќ. Кошаркарот на белградскиот тим имаше ѕверско забивање кое потсети на Расел Вестбрук од Оклахома.