Дали ова е најсмешниот поен во историјата на тенисот? (ВИДЕО)

Григор Димитров беше еден од топ фаворитите за трофејот на Индијан Велс, но Бугаринот доживеа елиминација од Фернандо Вердаско. Ништо не му одеше на теренот, па го Шпанецот дојде и до еден од најсмешните поени во историјата на тенисот, откако Димитров остана без рекетот при еден сервис.