Братска игра што ќе ви го стопи срцето (ВИДЕО)

Тијаго Алкантара и Рафиња се двајца браќа кои имаат успешни фудбалски кариери. Едниот игра за Баерн Минхен, другиот за Барселона. На социјалните мрежи се појави интересно видео од двајцата како мали дечиња како играат фудбал еден против друг. 

Има дриблинзи, многу смеа и по некој опасен старт. Не е братска игра, ако на крајот некој не заплаче.