Азар не игра фудбал, тој игра плејстешн: Мајсторија на Белгиецот (ВИДЕО)

Еден Азар сезонава игра фантастичен фудбал. Тоа го докажа во Челси, а истото го продолжува и во дресот на Белгија. Вечерва на пријателскиот натпревар со Шкотска, крилниот напаѓач постигна феноменален погодок.