Азар го даде првиот гол за Реал во свој стил – мајсторски (ВИДЕО)

Еден Азар е едно од најголемите засилувања летово на Реал Мадрид и денеска Белгиецот стигна до својот прв гол во „кралскиот дрес“ на контролката со Салцбург. Азар погоди типично во свој стил, мајсторски, со удар од 18 метри.