Алиоски ја почна новата сезона со асистенција (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски, фудбалерот на Лидс денеска е стартер на отворањето на новата сезона во англиската Чемпионшип дивизија, па за едно полувреме ја запиша првата асистенција во новата сезона. Алиоски му асистираше на Пабло Ернандез за водство од 2-0 на Лидс на полувремето во пресметката со Стоук.