Ракометар на Веспрем се забавуваше со вардаровите херои (ФОТО)

Ракометарите на Вардар веќе неколку дена се на заслужен одмор, па одлично го користат слободното време на хрватското приморје.

На една од забавите кои ги имаат на Хвар им се придружи и словенечкиот интернационалец од редовите на Веспрем, Борут Мачковшек.