Роналдо се изнервира и со топка го нокаутираше Кедира (ВИДЕО)

Бесниот Кристијано Роналдо се изнервира во мечот на Јувентус, кој го доби против Сасуоло со 3-0, па ја шутна топката, која го погоди неговиот соиграч Сами Кедира во лице, по што тој падна на теренот.

Секако, Кедира потоа стана и ја продолжи играта до 66. минута, но Роналдо ненамерно можеше да си го повреди соиграчот поради тоа што не можеше да го запре бесот.