Роберт Левандовски ќе глуми во новиот филм „Терминатор“ (ФОТО)

Денеска на социјалните мрежи се појави фотографија од Роберт Левандовски за време на еден тренинг на Баерн Минхен. 

Коментарите се исти, Полјакот измиатиов период очигледно не излегол од теретана, бидејќи има набилдано голема маса на мускули. Социјалните мрежи „горат“ во врска со оваа фотографија и веќе почнаа фудбалерот да го споредуваат со Арнодл Шварценегер од најдобрите денови, кога глумеше во филмот „Терминатор“.