Репрезентативци на Турција во таеквондо организирале оргија на ЕП (ФОТО)

Голем секс скандал го потресе турскиот спорт, откако на интернет се појавија компромитирачки фотографии на петорица членови на репрезентацијата во таеквондо.

Петорица репрезентативци на Турција за време на Европското првенство во Казањ, Русија, организирале оргија со една девојка. Тие дури и го овековечиле моментот, што се гледа на фотографијата.

Се претпоставува дека и девојката која учествувала во оргијата била спортистка, која настапувала на Европското првенство во таеквондо. Турската јавност бара сериозни казни за репрезентативците, кои ја посрамотиле целата држава.