Нуркиќ го турна Леброн, па му се исмејуваше зад грб (ВИДЕО)

Еден од најдобрите кошаркари во историјата Леброн Џејмс го урна синоќа Портланд во победата на Лос Анџелес Лејкерс со 126-117.

„Кралот“ постигна 44 поени и беше предводник на Лејкерс, но во еден момент имаше контакт со Јусуф Нуркиќ, кој потоа го исмејуваше Џејмс.

Нуркиќ покажуваше дека „кралот“ е плачко, но не во лице туку се сврте кон публиката.