Немања Матиќ со еден збор го „уби“ Ибрахимовиќ за песната на Халид Бешлиќ (ФОТО)

Српската ѕвезда во Манчестер јунајтед, Немања Матиќ со еден збор го „уби“ Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ, откако тој на својот Инстаграм-профил објави како во соблекувалната на ЛА Галакси грми песна од Халид Бешлиќ.

Ибрахимовиќ додека се пресоблекуваше го потпевнуваше хитот на Бешлиќ, „Београѓанка“, па еден куп коментари следуваа на неговата објава, но највпечатлива беше таа на Матиќ, кој само кратко напиша – сељак!

View this post on Instagram

Back to business @lagalaxy

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on