Нејмар не се грижи за тренинзите на ПСЖ: Бразилецот си ужива на плажа (ВИДЕО)

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар и летово е главна тема на шпанските медиуми, кои го поврзуваат со преселба во Барселона.

Поранешниот фудбалер на Каталонците очигледно има големо желба летово да се врати на „Камп Ноу“, зашто знае дека направи грешка со преселбата во Барселона.

Во понеделникот требаше да се појави на подготовки на ПСЖ, но тоа не го направи, па клубот објави дека против него ќе биде почната дисциплинска постапка.

Очигледно тоа не влијаеше на Нејмар, кој уште денеска беше „фатен“ како игра одбојка на плажа.