Нејмар и Роналдо се тепаа во ринг (ВИДЕО)

Две големи светски суперѕвезди, Кристијано Роналдо (Јувентус) и Нејмар (ПСЖ) имаа необична пресметка и тоа надвор од фудбалскиот терен, во – ринг. Овојпат ги „вкрстија тупаниците“ и сето тоа поради една реклама за португалска телекомуникациска компанија.