Навивачите на ПСЖ ја загреваат атмосферата пред мечот во Манчестер (ВИДЕО)

Навивачите на ПСЖ пристигнаа во Манчестер за да го поддржат својот клуб против Јунајтед во средбата од осминафиналето во Лигата на шампиони.

Тие во текот на денешниот меч направија вистински хаос во Манчестер, а првите информации се дека немало поголеми инциденти и дека полицијата добро си ја завршила работата.