Навивач на Атлетико се налути по поразот, па реши да се тепа пред стадион (ВИДЕО)

Реал Мадрид го доби големото градско дерби против Атлетико Мадрид и така влезе во добра форма, па се искачи на втората позиција во шпанската Ла Лига.

Некои навивачи на Атлетико не можеа да го поднесат вчерашниот пораз, па се случи и премскета пред стадионот, но за среќа ситуацијата набрзо се смири.