Најскапиот фудбалер во светот се сликаше – пиштол гол! (ФОТО)

Фотографијата, која се појави на неговиот профил на друштвената мрежа Инстаграм, стана вистински хит и досега има околу три милиони лајкови и 110,000 коментари.

Пред мечот во Лигата на Шампиони помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ, Нејмар позираше гол, а само најинтимниот дел од телото му беше покриен со ќебе.

Многу фудбалери се пошегуваа на негова сметка, а Рафиња го праша дури дали некој го хакирал, на што Бразилецот одговори со „смајлиња“.